wieloletnia tradycja

Świetlica czynna w godzinach 6.30-16.00

Akcje & Innowacje

Warto wiedzieć...

Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

Kawalerami Orderu Uśmiechu są współczesne autorytety, m.in.: hierarchowie kościelni, arystokraci i politycy, aktorzy i reżyserzy, działacze społeczni i wybitni pedagodzy, dziennikarze, piosenkarze, pisarze, lekarze, sportowcy.

Najmłodszym Kawalerem Orderu Uśmiechu został w 1994 roku 23-letni wówczas Marek Michalak; najstarszą odznaczoną osobą była zaś 97-letnia (w 2007 roku) Irena Sendlerowa (zm. 2008).

Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu jest pierwszą szkołą podstawową zlokalizowaną w starej części naszego miasta. Panująca u nas miła, rodzinna atmosfera sprawia, że każdy czuje się tu bezpiecznie.